Czyszczenie filtrów DPF w Poznaniu

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF/FAP Poznań

DPF, czyli filtr cząstek stałych to element układu wydechowego silnika. Służy do oczyszczania spalin z sadzy, nagarów, cząstek PM10 i innych zanieczyszczeń, które osiadają na ściankach oraz włóknach filtra powodując jego zapychanie. Jest to całkowicie naturalny proces. Część samochodów posiada tryb regeneracji DPF metodą pasywną (samooczyszczenie). Jednak i on nie rozwiązuje ostatecznie problemu. Popiół pochodzący z oleju czy innych dodatków do paliw nie jest wydalany z filtra. Zatem prędzej czy później konieczna okazuje się wymiana DPF-u (niestety dość kosztowna) albo wizyta w specjalistycznym centrum regeneracji filtrów cząstek stałych.

Regeneracja DPF - Poznań

Firma TURBOPRO oferuje profesjonalną usługę w zakresie regeneracji i czyszczenia filtrów DPF/FAP w samochodach osobowych, ciężarowych, dostawczych, w pojazdach rolniczych, katalizatorach itd. Przeprowadzamy regenerację filtrów na zaawansowanej technologicznie maszynie z wydrukiem.

Wykorzystujemy innowacyjne urządzenie DPF Cleaner Machine (przepływ wody do 500l/min; suszenie w maszynie do 140 stopni), z pomocą którego usuwane są popioły, sadza i inne cząstki – bez konieczności rozcinania filtra i naruszania jego konstrukcji. Dzięki szerokiej wiedzy oraz nowoczesnym urządzeniom możliwe jest odzyskanie pierwotnej sprawności filtra nawet w 99%.

Czyszczenie filtrów DPF Poznań. W trosce o środowisko

Specjaliści TURBOPRO stosują wyłącznie wysokojakościowe detergenty bezpieczne dla otoczenia. Cały proces regeneracji DPF odbywa się w zamkniętym obiegu, nie emitując szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

Regeneracja DPF - kiedy warto ją przeprowadzić?

Sygnałem pojawienia się problemu może być m.in.:

  • zauważalny wzrost zużycia paliwa i oleju silnikowego
  • zaświecenie się kontrolki filtra DPF oraz/lub pojawienie się błędów komputera pokładowego
  • emisja większej ilości spalin
  • spadek wydajności pracy silnika

Filtry DPF Poznań - metody czyszczenia:

  • Wykonujemy regenerację DPF w 3 różnych procesach wybieranych w zależności od wielkości zanieczyszczenia katalizatora. Przeprowadzamy regenerację filtrów DPF metodą hydrodynamiczną, która zapewnia najtrwalsze efekty.

Pamiętaj! Poruszanie się samochodem, w którym na stałe usunięto filtr DPF jest niezgodne z prawem. Zamiast narażać się na grzywnę i - co gorsza - utratę dowodu rejestracyjnego, zgłoś się do nas! Wykonamy dla Ciebie profesjonalną regenerację filtra cząstek stałych - fachowo, szybko i niedrogo.

Skuteczna regeneracja DPF Poznań

Jeśli masz problem z filtrem DPF, nie musisz wymieniać go na nowy generując tym samym dodatkowe (wcale nie małe) koszta. Nasza firma specjalizuje się w diagnozowaniu stanu filtra DPF i jego regeneracji.

Przeprowadzane przez nas czyszczenie DPF w Poznaniu, to najefektywniejsza i najtańsza metoda naprawy zapchanego filtra. Cały proces regeneracji filtra cząstek stałych odbywa się przy użyciu zaawansowanych technologicznie urządzeń, w oparciu o szeroką wiedzę praktyczną i doświadczenie naszych pracowników.

Regeneracja FAP i czyszczenie DPF Poznań

Regenerację DPF i FAP wykonujemy w Poznaniu, w nowoczesnym parku maszynowym TURBOPRO. Czyścimy filtry DPF z samochodów osobowych, ciężarowych oraz z innych maszyn różnych marek. Oferujemy konkurencyjne ceny i sprawną obsługę na najwyższym poziomie.

Regeneracja filtra FAP/DPF Poznań

Oferowane przez naszą firmę czyszczenie FAP w Poznaniu jest w pełni zautomatyzowane. TURBOPRO działa kompleksowo – przeprowadzamy diagnostykę filtra DPF przed regeneracją, demontaż części oraz montaż zregenerowanego DPF w samochodzie.

Warto podkreślić, że nie wszystkie sposoby regeneracji filtra DPF są skuteczne. Niektóre z nich mogą zniszczyć filtr, a zakup nowego wiąże się ze sporym wydatkiem. Stosowana przez naszą firmę hydrodynamiczna metoda czyszczenia DPF jest w pełni bezpieczna dla filtra i nie narusza jego wkładu (uszkodzenie wkładu filtra uniemożliwia regenerację DPF). Przeprowadzenie profesjonalnego czyszczenia DPF/FAP daje pewność, że pojazd pozytywnie przejdzie przegląd czy też okresowe badanie techniczne, a nam zapewni bezawaryjną jazdę.

Regeneracja filtrów DPF Poznań - dlaczego warto wybrać firmę TURBOPRO?

Regeneracja filtrów DPF Poznań - dlaczego warto wybrać firmę TURBOPRO?

  • czyścimy wszystkie typy filtrów DPF/FAP
  • nie wycinamy i w żaden sposób nie naruszamy struktury filtra
  • stosujemy wyłącznie sprawdzone detergenty bezpieczne dla otoczenia
  • dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do regeneracji filtrów cząstek stałych
  • oferujemy krótkie terminy realizacji usługi

Masz problem z zapchanym filtrem DPF, FAP lub katalizatorem?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy! W przypadku pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.